Fundacja Unum chce, by Ci, których los doświadczył nie tracili nadziei i by nie brakowało im powodów do uśmiechu. To właśnie im chce pomagać! Dlatego po raz kolejny Fundacja Unum wsparła podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja, współorganizując dla nich „Wieczór marzeń” w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym.

Moc atrakcji

W piątek 27 sierpnia prognoza pogody w Warszawie nie była łaskawa, a na polanie w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym nawet stanęło kilka namiotów, które miały za zadanie chronić wszystkich uczestników przed spadającymi z nieba kroplami. Kiedy jednak zbliżała się godzina 16, ku wielkiej radości i zaskoczeniu wszystkich, słońce wyszło zza chmur. Zaraz potem zaczęli przybywać pierwsi goście: podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja wraz z bliskimi. To dzieci, które na co dzień walczą z nieuleczalnymi chorobami lub niepełnosprawnością.

Na małych podopiecznych jak co roku czekało mnóstwo atrakcji. Na polanie artyści z teatru Mimello uczyli wszystkich chętnych cyrkowych sztuczek. Dzieci spragnione ruchu i przygody mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz Euro-bungee, na którym skakały do samego nieba. Był też występ artystów z Teatru Lalka oraz pokaz zdumiewających eksperymentów chemicznych. To był dzień pełen radości!

Nic nie jest przyjemniejsze niż widok uśmiechniętych dzieci oddanych zabawie. Szczególni gdy wiemy, że na co dzień dzieciństwo podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja nie wygląda tak kolorowo. Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć Fundację dając maluszkom to, na co w pełni zasługują: czas bez trosk, pełen radości i nadziei. Nie moglibyśmy wspólnie spełniać marzeń dzieci, gdyby nie hojność i zaangażowanie darczyńców i wolontariuszy Fundacji Unum, którym z głębi serca dziękuję. – dzieli się Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

Ramię w ramię

Fundacji Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, a jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z różnymi chorobami oraz niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. W ciągu 18 lat swojej działalności udało im się spełnić ponad 7500 fantazji podopiecznych z całej Polski. Fundacja Unum jest stałym partnerem Fundacji Dziecięca Fantazja, współfinansując zarówno Wieczór Marzeń, jak świąteczne i mikołajkowe prezenty dla najmłodszych.

Fotorelacja

Relacje z ostatniej imprezy znajduje się pod tym linkiem: https://f-df.pl/2021/09/07/relacja-z-wydarzenia-wieczor-marzen-z-fantazja-27-sierpnia-2021-roku/