Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. I dlatego Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową organizuje wyzwanie sportowe Rakreaton, zapraszając do niego zaprzyjaźnione organizacje. Fundacja Unum z gronem zaangażowanych wolontariuszy była jedną z nich.

Wspólnym celem wszystkich uczestników było pokonanie 1 200 000 km w 30 dni, aby 120 000 zł od partnerów trafiło na leczenie dzieci z chorobą nowotworową. Wolontariusze zdobywali punkty spacerując, jeżdżąc na rowerze i biegając.

4. edycja Rakreatonu upłynęła pod znakiem rekordów

Uczestnicy Rakreatonu swoimi aktywnościami osiągnęli 100% wyznaczonego celu w zaledwie 15 dni! Takiej energii nie można było przerwać, więc wyznaczono nowy cel 400 000 km i dodatkowe wsparcie dzieci
w walce z nowotworami w kwocie 40 000 zł. Wolontariusze osiągnęli nowy cel w 5 dni!

W Rakreatonie wzięło udział 12 300 wolontariuszy, a z Fundacji Unum 195 wspaniałych, aktywnych osób!

Jestem dumna i wzruszona tegorocznym rekordem Rakreatonu. Takie osiągnięcia dowodzą, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Serdecznie dziękuję wolontariuszom Fundacji Unum za zaangażowanie i gratuluję wspaniałych wyników sportowych.” – komentuje Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum.

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska has blogged 190 posts