Koniec wakacji można świętować na wiele różnych sposobów. Jednym z nich był Wieczór Marzeń przygotowany dla dzieci nieuleczalnie chorych i dzieci z niepełnosprawnością, który odbył się w piątek, 25 sierpnia, w warszawskim ZOO. Fundacja Unumwsparła to wydarzenie.

Mali, zmagający się z chorobami lub niepełnosprawnością podopieczni Fundacji Fantazja, i dzieci z Ukrainy mogli zanurzyć się w atrakcjach, zabawach, animacjach i w ten sposób
z uśmiechem na twarzy i z dala od codziennych trosk zakończyć wakacje.

Na uczestników czekały warsztaty z firmą LEGO, spotkanie z prawdziwymi ratownikami medycznymi, strażakami  i policjantami. Długie rozmowy, policyjne kolorowanki i nauka pobierania odcisków palców to jednak nie wszystko. Tuż obok polany stanęły bowiem ogromny wóz strażacki i radiowóz. Wielu Podopiecznych przyjechało do ZOO znacznie wcześniej, ponieważ tego dnia mogli zwiedzić cały ogród nieodpłatnie i spędzić tam cały dzień zapoznając się ze zwyczajami tamtejszych mieszkańców.

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska has blogged 190 posts