image-title

Grudzień ma swoją magiczną moc. Co roku wolontariusze Unum zamieniają się w Elfy Św. Mikołaja, które spełniają marzenia dzieci znajdujących się pod opieką placówek wychowawczych
i Domów Dziecka.

I jak co roku Wasze szlachetne zaangażowanie, było wzruszające i rozgrzewające serca.

W tym roku  w sumie 118 prezentów przyniosło radość dzieciom z:

•Domu Dziecka w Kowalewie;

•Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie;

•Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Augustowie;

•Nasz Dom w Chrzypsku Wielkim;

•Marzenia dzieci z Domu Dziecka „Pod drzewem” w Olsztynie;

W sprawdzaniu i przygotowaniu prezentów pomogły nam urocze Wolontariuszki,  studentki psychologii na SWPS. Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom za czas i wspaniałą pracę!

14 grudnia Elfia delegacja wyruszyła w podróż do zaprzyjaźnionego Kowalewa – na szczęście nasze Elfy mogły liczyć na pomoc kolegów z Help Desku IT, którzy z pełnym zaangażowaniem wypełnili samochody prezentami dla dzieci.

Dom Dziecka w Kowalewie przywitał nas pięknymi dekoracjami świątecznymi, choinką i wielobarwnymi lampkami. Wszyscy wychowankowie zebrali się w sali i rozpoczęła się najprzyjemniejsza część, czyli rozdawanie prezentów. Dzieci niecierpliwie czekały na wielkie odliczanie, kiedy każde mogło otworzyć swój prezent. Emocje sięgały zenitu…3….2….1…. Sala wypełniła się okrzykami zachwytu, piskiem radości i wieloma uśmiechami. Dziękujemy Wam drodzy wolontariusze, bo to Wasza hojność i Wasze zaangażowanie  sprawiły, że dzieci uwierzyły i doświadczyły prawdziwej magii świąt.

Nie zapominajmy o dzielnych Elfach z Olsztyna, które wyruszyły w śnieżną podróż do Centrali, aby wychowankowie PCPR w Olsztynie otrzymali prezenty na czas. Serdecznie dziękujemy za pomoc i transport.

„Wśród dzieci w Kowalewie były takie, które w całym swoim życiu nie otrzymały żadnego prezentu i nie wiedzą co to Święta, nie doświadczyły troski, miłości i do końca nie wierzyły, że otrzymają coś, o czym skrycie marzą. Ale dzięki Wam – wspaniałym wolontariuszom – wspólnie sprawiliśmy, że na chwilę zapomniały o swoich trudach, a ich serca wypełniły się najszczerszą radością i dziecięcym zadziwieniem. A 12-letni Adrian szepnął nam na ucho, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje. Jak zwykle wracaliśmy z Kowalewa wzruszeni i pełni dumy. Dziękujemy Wam z głębi serc, choć te słowa nie oddają ogromu wdzięczności dla Was” – dodaje Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum.

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska has blogged 190 posts