Nie, mowa tu nie o podziałach, a dzieleniu się. Takim prawdziwym, od serca. Niedawno zakończyliśmy naszą akcję „Podziel się książką”, której wynik po raz kolejny przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania.

Ponad 40 kartonów pełnych gier, puzzli i książek, w sumie ok. 1500 pozycji zasili biblioteki domów dziecka, a wszystko dzięki Wam, drodzy wolontariusze!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zasilili regały naszej corocznej zbiórki książek. Dzięki Waszej hojności, dzieci i te malutkie i te, nieco starsze, będą mogły zanurzyć się w świecie literatury, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętności czytania. – komentuje Katarzyna Kalinka, członek zarządu Fundacji Unum – Serdecznie dziękuję również tym wolontariuszom, którzy pomogli nam przenieść zbiory i przygotować 40 wielkich kartonów do transportu.

więcej ...

Dziesięcioro młodych pisarzy z domów dziecka, którzy zwyciężyli w konkursie Fundacji Unum „Opowiem Ci bajkę” pojechało na dwutygodniowy obóz literacki w polskich górach, gdzie rozwijali swoją pasję literacką i pielęgnowali miłość do pisania.


Wiktoria, Roksana, Oliwia, Natalia, Marta, Marcelina, Krzysztof, Anastazja, Wiktoria oraz Amelia to imiona młodych autorów, których nagrodziliśmy za ich opowiadania sponsorując wyjazd w Tatry. To właśnie tam pod okiem doświadczonych pedagogów zgłębiali warsztat literacki, ale nie tylko. W czasie dwóch tygodni był również czas na zajęcia śpiewu, tańca, malowania, fotografii i wiele innych ciekawych atrakcji. Wszystko po to, aby dzieci nie miały czasu jak najefektywniej spędziły wakacje. Dzięki zajęciom integracyjnym był również czas na zabawy na świeżym powietrzu i nawiązywanie nowych przyjaźni.

Otrzymaliśmy sporo interesujących bajek i było to nie lada zadanie, by wybrać spośród nich jedynie dziesięć prac. Jako jury, wspólnie z naszymi Wolontariuszami, staraliśmy się wybrać te najpiękniejsze, które nas wzruszyły i ujęły nasze serca. Chcieliśmy, by ich autorzy mieli szansę dalej rozwijać swój talent pisarski pod okiem doświadczonych nauczycieli i tworzyli kolejne wspaniałe historie – mówi Katarzyna Kalinka, członek zarządu Fundacji Unum.

Serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom, którzy jako jury konkursu podjęli oceny nadesłanych prac. Już niedługo wszystkie zwycięskie bajki będzie można przeczytać w książce wydanej we współpracy z Fundacją Unum. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z obozu literackiego, na który wyjechali nasi laureaci.

więcej ...

Fundacja Unum oraz Unum Życie wspólnie zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego pracownicy oraz współpracownicy, a także ich rodziny i przyjaciele udzielali się charytatywnie niosąc potrzebną pomoc. Prawie 270 wolontariuszy w weekendy września i października wsparło 9 placówek w całej Polsce.

Wolontariusze wykonywali prace remontowe i porządkowe, zakupili i dostarczyli potrzebne zaopatrzenie, produkty spożywcze i chemię gospodarstwa domowego, a także zorganizowali zajęcia aktywizacyjne i edukacyjne dla dzieci.

Misją naszej firmy jest troska o drugiego człowieka, szacunek do jego historii i dbałość o jego poczucie bezpieczeństwa. Wśród naszych pracowników i współpracowników jest tak wiele osób wrażliwych na potrzeby innych, co widać zarówno w codziennej pracy, jak i podczas takich akcji, jak Dzień Wolontariusza. Wolontariat to niezwykła wartość, jaką dajemy podopiecznym. Dzieląc się naszym czasem i uwagą okazujemy im prawdziwą troskę, życzliwość i wzmacniamy ich wiarę drugiego człowieka. Trudno o piękniejszy gest – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.

W ramach Dnia Wolontariusza pomoc wolontariuszy dotarła do najbardziej potrzebujących w: Domu Samotnej Matki Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia w Brwinowie, Domu Dziecka dla dzieci chorych Fundacji “Dom w Łodzi”, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach, Centrum Administracyjnym nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krakowie, Schronisku dla Zwierząt „Otwarte drzwi” w Olsztynie, Domu Dziecka w Kórniku, Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie, Domu Dziecka w Szczecinie oraz Domach Dziecka w Kowalewie. W ciągu 10 lat funkcjonowania Fundacja Unum, dzięki wsparciu ponad 800 wolontariuszy, pomogła prawie 900 podopiecznym, na rzecz których przekazano w sumie 2 170 000 złotych.

więcej ...

Ponad 30 tysięcy złotych zebrano w ramach akcji „Daję Głowę”, którą wspierała również Fundacja Unum. Dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy, chory na nowotwór Franio ma większą szansę na skuteczne leczenie.

15 września w warszawskim Parku Szczęśliwickim odbyła się pierwsza warszawska edycja akcji „Daję głowę”. Przez cały dzień chętni mogli ściąć włosy dokładając tym samym swoją cegiełkę do akcji, a liczni wolontariusze zbierali pieniądze dla 5-letniego Frania, który ciężko zachorował na glejaka mózgu. Barberzy, fryzjerzy i styliści fryzur z golarkami i nożyczkami w ręku przez cały dzień świadczyli swoje usługi, a wśród chętnych znaleźli się również wolontariusze Fundacji Unum, która była partnerem całego wydarzenia.

Dzięki ofiarności wszystkich odwiedzających zebrano ponad 30 tysięcy złotych, dzięki którym rodzice Franka będą mogli poddać go leczeniu w klinice w Szwajcarii. Oprócz tego część ze ściętych włosów nadawała się również na peruki dla chorych na raka, dzięki czemu więcej potrzebujących dostanie cenną pomoc.

Wszystkim, którzy wsparli akcje serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji:

więcej ...

Konkurs „Opowiem Ci bajkę”, który ogłosiliśmy na początku czerwca cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło do nas wiele zgłoszeń, spośród których wyłoniliśmy 10 zwycięzców, zostaną nagrodzeni wyjazdami na wakacyjne obozy literackie.

Warto podkreślić, że wszystkie nadesłane bajki były piękne i wyjątkowe. Opowiadały niezwykłe historie i pokazywały ogromną wrażliwość ich autorów. Kryteria wyboru zwycięzców były niezwykle wysokie – w ocenie brano pod uwagę m.in. oryginalność i inwencję twórczą autora, tzw. lekkie pióro, czytelność i odbiór utworu oraz nadesłaną do pracy ilustrację. Wybór dziesięciu najlepszych bajek nie należał zatem do najłatwiejszych, niemniej jednak po wielu dyskusjach jury ustaliło werdykt. Szczęśliwymi nagrodzonymi zostali:

LP Imię i Nazwisko Autora Bajki Miejscowość Tytuł Bajki
1 Wiktoria M. Bolków Wszystko będzie dobrze
2 Wiktoria D. Mała Cerkwica Wyjątkowy ogród
3 Roksana K. Wiśniewo Opowiem Ci bajkę o … magicznej wycieczce do Paryża
4 Oliwia D. Warszawa Mój przyjaciel
5 Natalia Sz. Radzanów Najgorsze jest zapomnienie
6 Marta N-K. Kwidzyn Pasiasta przyjaciółka
7 Marcelina W. Łódź Aaral z Krainy Marzeń
8 Krzysztof P. Gdańsk Dwóch Muszkieterów ze szkolnej ławki
9 Anastazja L. Pszczyna Zaczarowana Studnia Róży
10 Amelia P. Kłodzko O moim najlepszym przyjacielu w niebie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Już w sierpniu będą się oni cieszyć z wygranej na dwutygodniowych warsztatach literackich w Tatrach, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoją pasję literacką i miłość do pisania.

Dodatkowo, każdy młody autor, który wysłał nam swoją bajkę zostanie nagrodzony drobnym upominkiem oraz pamiątkowym dyplomem.

Wszystkim, którzy tak licznie zgłosili się do konkursu bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji „Opowiem Ci bajkę”.

więcej ...