W miniony weekend w Warszawie odbył się 4. Krwiobieg. Impreza promuje honorowe krwiodawstwo, wspiera pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz popularyzuje zdrowy styl życia, dlatego też nie mogło tam zabraknąć … wolontariuszy Fundacji Unum.

Bieg terenowy, biegi dla dzieci, pokazy ratownicze i akcja krwiodawstwa to tylko część z atrakcji, w których wzięli udział uczestnicy 4. edycji Krwiobiegu. To wszystko, by promować honorowe oddawanie krwi dla potrzebujących.

Atmosfera na miejscu motywowała do wysiłku mimo ponad 30 stopniowego upału. Sportowa rywalizacja udzieliła się wszystkim, w biegach i marszach wzięły udział 282 osoby, w tym 30 wolontariuszy Fundacji Unum, a nasz ochotnik Adrian Idziorek zdobył w biegu na 10 km srebro, pokonując w tych tropikalnych warunkach dystans w czasie 42 minuty i 42 sekundy!

„To była ogromna przyjemność spotkać się po tak długim czasie, a do tego w niezwykle szlachetnym celu! Dziękuję wszystkim wolontariuszom za energię, wspólny doping a przede wszystkim za wsparcie zarówno honorowego krwiodawstwa, jak i podopiecznych Fundacji Unum. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 1180 zł, które powędrują do Wiktorii i Tomka. Gratuluję Wam ukończonych biegów, życiówek, pokonanych kilometrów i spalonych kalorii na rzecz tych, którzy walczą o swoje zdrowie i życie. Jesteście bohaterami!” – podkreśla Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

Bieg już co prawda za nam, ale dalej każdy z nas może pomóc naszym podopiecznym na stronie Fundacji Unum.