Unum Życie wraz z Fundacją Unum wzięły udział w programie Dzień Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 20 marca 2019 r. uczniowie szkół średnich odwiedzili centralę firmy oraz jej oddziały, by zgłębić wiedzę na temat działania branży ubezpieczeń oraz poznać pracę w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Dzień Przedsiębiorczości w Unum zgromadził 16 uczniów z LVIII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki oraz Technikum nr 11 im. Piotra Wysockiego w Warszawie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat historii firmy oraz wartości, które przyświecają jej pracownikom i współpracownikom w ich codziennej pracy. Uczniowie otrzymali również informacje na temat funkcjonowania zabezpieczeń finansowych oraz rynku ubezpieczeń w Polsce. Reszta dnia upłynęła młodzieży na poznawaniu codziennych obowiązków ich mentorów, dzięki czemu mogli oni doświadczyć pracy na stanowiskach w obszarze Komunikacji, Dziale Obsługi Klienta, Dziale Operacji Ubezpieczeń Grupowych, Dziale Oceny Ryzyka, IT oraz w oddziałach firmy, gdzie Life Protection Advisorzy (agenci ubezpieczeniowi Unum) spotykają się z klientami.

– Bardzo cieszę się, że zgłosiłem się do programu Dzień Przedsiębiorczości. Dzięki takiej jednodniowej wizycie w Unum mogłem zobaczyć, jak wygląda praca takiej firmy od środka. Na pewno ułatwi mi to podjęcie trafnej decyzji przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej – powiedział Szymon, uczeń CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki, który był jednym z uczniów odwiedzających firmę.

Unum Życie od wielu lat jest partnerem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i corocznie wspiera ją w realizacji projektów takich jak program Otwarta Firma realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, oraz Dzień Przedsiębiorczości.

– Dzięki takim inicjatywom my, wolontariusze mamy wspaniałą szansę doświadczyć pracy z młodzieżą, dotrzeć ich otwartość na pierwsze doświadczenia zawodowe. Ogromnie się cieszymy, że możemy też zaspokoić ich ciekawość, pokazać jak wygląda nasza codzienna praca, jakie umiejętności są w niej ważne i jaki ma ona wpływ na innych. Takie doświadczenia wzbogacają i nas i uczniów, wspierając ich w wyborze przyszłej ścieżki kariery. – dodaje Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Unum Życie.

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości to już 16. edycja programu. Akcja co rok ucieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i firm. Do tej pory udział w niej wzięło ponad 620 000 młodych ludzi, a w samym tylko 2018 roku – 26 000 uczniów z 668 szkół oraz 12 000 spółek i instytucji. Program jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ewelina Wrzosek

Ewelina Wrzosek has blogged 80 posts