W dniach 8-12 kwietnia, w centrali i oddziałach Unum Życie odbyła się zbiórka żywności dla potrzebujących zorganizowana przez  Fundację Unum we współpracy z Bankami Żywności. W akcję zaangażowało się ponad 400 pracowników i współpracowników towarzystwa, którzy łącznie zebrali ponad 1,5 tony żywności!

W czasie zbiórki wolontariusze zgromadzili 1526 kg jedzenia: makaronów, cukru, mąki, konserw, słodyczy, przekąsek i wielu innych produktów o długiej dacie przydatności do spożycia. Według danych Federacji Polskich Banków Żywności zebrana żywność pozwoli przygotować ponad 3000 posiłków dla najbardziej potrzebujących.

W Polsce ponad 1,6 miliona osób zmaga się z ubóstwem mając na miesięczne utrzymanie mniej niż 600 zł. Zbiórki żywności pomagają rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, które codziennie stają przed dylematami czy przeznaczyć środki na utrzymanie, leczenie czy ciepły posiłek.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za otwarte serce i wrażliwość na potrzeby innych. – komentuje Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum. ­­– Nasza akcja zbiegła się czasowo ze Świętami i dzięki staraniom naszych koleżanek i kolegów wiele polskich rodzin zmagających się na co dzień z ubóstwem, spędzi Wielkanoc przy pełnym stole.

Zbiórka żywności jest globalną inicjatywą społeczną Grupy Unum. W tym roku wolontariusze ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski zgromadzili łącznie 9,8 ton żywności.

Ewelina Wrzosek

Ewelina Wrzosek has blogged 80 posts