W sobotę 10 października RakReatonowy licznik wskazał milion kilometrów. Pokonać taki dystans to tak jakby 25 razy obiec Ziemię dookoła. Akcja była częścią Kampanii Złotej Wstążki organizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która odbywała się po raz pierwszy we wrześniu w całej Polsce. Do tej szlachetnej inicjatywy dołączyli wolontariusze Fundacji Unum, a Fundacji dołożyła kwotę 13 tysięcy złotych na leczenie dzieci w klinice Przylądek Nadziei.

Kilometry w wyzwaniu sportowym pokonane zostały podczas spacerów, biegów, jazdy na dwóch kółkach a nawet przez grupy biegowe i rowerowe. 82 wolontariuszy Fundacji Unum, którzy włączyli się w wyzwanie charytatywne RakReaton, pokonało łącznie ponad 11 tyś kilometrów. Była to cegiełka w ogólnopolskim wyzwaniu: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Akcja odbiła się szerokim echem w mediach, a kampanię wsparły osoby znane w świecie sportu, m.in. Andrzej Bargiel – sportowiec ekstremalny, Agnieszka Kobus-Zawojska -wioślarka, medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku i Magdalena Loska – mistrzyni świata w brazylijskim ju-jitsu.

Dobra energia, którą udało nam się wywołać w trakcie wyzwania dla dzieciaków walczących z rakiem, była niesamowita, dlatego zależało nam, aby osiągnąć wymarzony cel. Cieszymy się, że nie musieliśmy długo czekać, aby przekroczyć tę wyjątkową liczbę miliona kilometrów. Jesteśmy szczęśliwi, że RakReaton zjednoczył ponad 7 tysięcy aktywnych ludzi w słusznej sprawie i przypomniał o codziennych zmaganiach chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim za wysiłek fizyczny i mobilizację przez 40 dni wyzwania.– mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Serdecznie dziękuję naszym cudownym wolontariuszom, którzy oddali swój czas, energię i zaangażowali się w akcję dokładając od nas łącznie aż 11.000 km. Mimo trudnego czasu dystansu społecznego wyzwanie to sprawiło, że byliśmy razem i jako jedna drużyna osiągnęliśmy piękny cel – uśmiech na twarzach małych pacjentów zmagających się z nowotworem.– dodaje Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

W imieniu Fundacji Unum dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wielkie serce do pomocy dzieciakom walczącym o zdrowie. Jeszcze raz chapeau bas dla Was wszystkich.