We wrześniu Wolontariusze Fundacji Unum jeździli, biegali i spacerowali kolekcjonując drogocenne kilometry. Wszystko po to, by wspólnie pokonać 1 mln km, dzięki czemu 100 000 zł zostanie przekazane na leczenie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych, dlatego w całej Polsce trwała Kampania Złotej Wstążki, symbolu nowotworów dziecięcych. W tym roku akcja skupiła się na białaczce: objawach, leczeniu i profilaktyce. Swoją wrześniową działalnością Fundacja Na Ratunek chce uświadamiać, że z nowotworem krwi można wygrać. Szczególnie, gdy do kampanii włączą się zaangażowani Wolontariusze. Częścią kampanii jest RakReaton, czyli wspólne wyzwanie sportowe.

Wystarczyło aktywnie uprawiać sport, co przecież wielu z nas robi na co dzień. Można było biegać, spacerować albo jeździć na rowerze. Byle do przodu! Akcja trwała do końca września. Liczył się dosłownie każdy pokonany kilometr. Do projektu przystąpiło 99 wolontariuszy Fundacji Unum, którzy  pokonali łącznie 6848,9 kilometrów. To tak jakby z Warszawy udać się do Tajlandii w linii prostej.

„Troska o najbardziej bezbronnych jest wpisana w DNA naszej Fundacji. Ale nie moglibyśmy wesprzeć podopiecznych, gdyby nie nasi wspaniali Wolontariusze! Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu dołożyliśmy znaczącą cegiełkę do wyzwania, które zakończyło się sukcesem! 100.000 zł wędruje do dzieci, które wraz z darowizną otrzymają nową nadzieję! Serdecznie dziękuję Wam!” – dzieli się Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.