To był mały gest, a wielka pomoc! 15 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa i z tej okazji Fundacja Unum dołączyła do wsparcia małych pacjentów z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei.

Wirtualna piątka

Fundacja Unum przybiła wirtualną piątkę na rzecz dzieci i nastolatków leczących się w Klinice Przylądek Nadziei. To była okazja do zasilenia wirtualnej skarbonki Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która od 1991 roku pomaga dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia.

Razem dla Kliniki Mentalnej

Środki, które trafią do skarbonki podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa zostaną wykorzystane na utrzymanie Kliniki Mentalnej. To zespół specjalistów, którzy otaczają wsparciem psychologicznym i pedagogicznym dzieci, nastolatków, a także ich rodziny. To wsparcie niezbędne w trakcie leczenia onkologicznego, które zapewnia dzieciom, rodzicom, lekarzom i personelowi medycznemu kompleksową opiekę psychologiczną. Fundacja oferuje dzieciom terapię poprzez sztukę, film, muzykę czy taniec, a dla rodziców oraz lekarzy organizuje specjalne warsztaty.