Dzięki szlachetnej akcji wolontariuszy Fundacji Unum pomoc trafiła do czworonogów ze schroniska w Krzykosach i zwierząt ratowanych przez wrocławskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż.

Z sercem dla czworonożnych przyjaciół

Dzięki akcji zbiórki zorganizowanej przez Justynę Wojsz, Członkinię Zarządu Fundacji Unum do podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krzykosach trafiło około 600 kg potrzebnych rzeczy zebranych wśród aż 315 wolontariuszy Fundacji Unum. Dary w postaci karmy, zabawek, obroży, smyczy czy posłań przynosili zarówno pracownicy i współpracownicy z Unum Życie, jak i uczniowie ze Szkoły nr 5 w Zambrowie, w której Justyna również kontynuowała zbiórkę. Odzew wolontariuszy przerósł najśmielsze oczekiwania wolontariuszki, dlatego też kolejne transporty rzeczy trafią do schroniska dla zwierząt „Psi-Raj” w Pasłęku, gdzie leczą się również koty z białaczką.

„Drodzy wolontariusze, serdecznie dziękuję Wam za tak wspaniały odzew i Wasze ogromne zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących zwierzaków. To wzruszające, jak wielu z Was zechciało pomóc zwierzętom, które mogą liczyć tylko na ludzką życzliwość. Jesteście wspaniali!” dzieli się Justyna Wojsz.

Wrocław murem za czworonogami

Los lokalnych czworonogów nie jest obojętny również wolontariuszce Joannie Kłaczkiewicz z Wrocławia. Dzięki jej inicjatywie wsparcie w postaci kilkunastu kartonów trafiło do Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż, które podejmuje wszelkie dopuszczalne prawem interwencje na rzecz pomocy skrzywdzonym, bezdomnym i wolno bytującym zwierzętom domowym oraz dzikim. Dzięki zaangażowaniu wrocławskich wolontariuszy do stowarzyszenia trafiły koce, ręczniki, jedzenie dla zwierząt, a także kuwety, które są tam bardzo potrzebne.