Co roku, we Wrocławiu, za sprawą Fundacji Daję Głowę, organizowana jest akcja, w czasie której najlepsi mistrzowie nożyczek strzyżą ochotników, którzy przekazują swoje włosy osobom walczącym z nowotworami. Dodatkowo, za każdego ochotnika sponsorzy akcji wpłacają pieniądze na rzecz chorego, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie jego leczenia. Fundacja Unum od kilku lat wspiera tę inicjatywę, więc nie mogło nas zabraknąć również podczas tegorocznej edycji.

16 czerwca, tradycyjnie już na Placu Solnym, akcja „Daję Głowę” zgromadziła prawdziwe tłumy ochotników, którzy oprócz wpłat na leczenie chorej Amelki, gotowi również byli skrócić swoje włosy na znak solidarności z dziewczynką. Prawie 50 fryzjerów przez cały dzień strzygło wszystkich chętnych, którzy zdecydowali się ściąć włosy w słusznej sprawie. Akcję wspierali również nasi wolontariusze, którzy rozdawali uczestnikom przydatne gadżety. To dzięki pomocy wszystkich ludzi dobrej woli mała Amelka, która walczy z glejakiem, dostanie potrzebne pieniądze.

Jesienią również w Warszawie odbędzie się akcja pod hasłem „Daję Głowę”. Już teraz zachęcamy wszystkich, którzy mogą wspomóc tę inicjatywę, czy to oddając włosy, czy też wypełniając skarbonki w czasie kwesty. Nie liczy się sposób pomocy, ale sam fakt i chęć wspierania wydarzenia. Już teraz w imieniu Fundacji Unum serdecznie zapraszamy!

Ewelina Wrzosek

Ewelina Wrzosek has blogged 80 posts