W niedzielę, 16 czerwca, w zielonej scenerii terenów położonych nad Wisłą, nieopodal Centrum Olimpijskiego odbył się bieg charytatywny – KrwioBieg Warszawa –  wspierany przez Fundację Unum oraz jej wolontariuszy.

Organizatorem wydarzenia był Polski Czerwony Krzyż, który przy okazji świętował 100-lecie swego istnienia. Co ciekawe, właśnie z tego powodu, w noc poprzedzającą właściwe biegi, odbył się również bieg dodatkowy na cześć 100 lat PCK, na dystansie aż 100km!

Z kolei w niedzielę, w samo południe, prawie 400 biegaczy, w tym także 17 wolontariuszy Fundacji Unum, stanęło do rywalizacji na dystansach 5 oraz 10 km. Pomimo potęgującego wysiłek upału, wszyscy nasi zawodnicy ukończyli bieg uzyskując bardzo dobre wyniki, a niektórzy poprawiając nawet swoje ‘życiówki’. Spośród naszych wolontariuszy największym sukcesem mogła pochwalić się wolontariuszka Fundacji Unum Anna Łobejko, która zajęła trzecie miejsce wśród 125 pań startujących w biegu na 5km.

Do rywalizacji stanęły także dzieci, które wzięły udział w biegu „Czerwonych i białych krwinek” na dystansach od 100 do 1500 m, a najmłodszy z biegaczy miał zaledwie 3 latka!

Wszyscy nasi biegacze starali się wygrać ze swoimi słabościami i osiągnąć jak najlepsze rezultaty, ale najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od wieku i osiągniętych wyników, biorąc udział w biegu pomogli podwójnie: wspierając finansowo podopiecznych Fundacji Unum oraz promując ideę krwiodawstwa i zbierania funduszy na jej rozwój.