Konkurs „Opowiem Ci bajkę”, który ogłosiliśmy na początku czerwca cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło do nas wiele zgłoszeń, spośród których wyłoniliśmy 10 zwycięzców, zostaną nagrodzeni wyjazdami na wakacyjne obozy literackie.

Warto podkreślić, że wszystkie nadesłane bajki były piękne i wyjątkowe. Opowiadały niezwykłe historie i pokazywały ogromną wrażliwość ich autorów. Kryteria wyboru zwycięzców były niezwykle wysokie – w ocenie brano pod uwagę m.in. oryginalność i inwencję twórczą autora, tzw. lekkie pióro, czytelność i odbiór utworu oraz nadesłaną do pracy ilustrację. Wybór dziesięciu najlepszych bajek nie należał zatem do najłatwiejszych, niemniej jednak po wielu dyskusjach jury ustaliło werdykt. Szczęśliwymi nagrodzonymi zostali:

LP Imię i Nazwisko Autora Bajki Miejscowość Tytuł Bajki
1 Wiktoria M. Bolków Wszystko będzie dobrze
2 Wiktoria D. Mała Cerkwica Wyjątkowy ogród
3 Roksana K. Wiśniewo Opowiem Ci bajkę o … magicznej wycieczce do Paryża
4 Oliwia D. Warszawa Mój przyjaciel
5 Natalia Sz. Radzanów Najgorsze jest zapomnienie
6 Marta N-K. Kwidzyn Pasiasta przyjaciółka
7 Marcelina W. Łódź Aaral z Krainy Marzeń
8 Krzysztof P. Gdańsk Dwóch Muszkieterów ze szkolnej ławki
9 Anastazja L. Pszczyna Zaczarowana Studnia Róży
10 Amelia P. Kłodzko O moim najlepszym przyjacielu w niebie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Już w sierpniu będą się oni cieszyć z wygranej na dwutygodniowych warsztatach literackich w Tatrach, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoją pasję literacką i miłość do pisania.

Dodatkowo, każdy młody autor, który wysłał nam swoją bajkę zostanie nagrodzony drobnym upominkiem oraz pamiątkowym dyplomem.

Wszystkim, którzy tak licznie zgłosili się do konkursu bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji „Opowiem Ci bajkę”.

Ewelina Wrzosek

Ewelina Wrzosek has blogged 80 posts