image-title

Ponad tonę produktów spożywczych zebrali wolontariusze Unum Życie dla Banku Żywności SOS w Warszawie podczas przeprowadzonej w dniach 22–31 marca 2021 roku akcji „Bohaterowie vs. Głód”.

Produkty spożywcze długoterminowe trafiły do blisko 350 osób potrzebujących: ubogich, chorych i niepełnosprawnych, bezdomnych, emerytów i rencistów, samotnych matek z dziećmi. W akcję zaangażowanych było 301 wolontariuszy, czyli pracowników i współpracowników towarzystwa Unum Życie TUiR S.A. To duże wsparcie dla osób, które codziennie stają przed dylematami czy przeznaczyć środki na utrzymanie, leczenie czy ciepły posiłek.

Według danych GUS w Polsce około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą mniejszą niż 600 zł. Obecny kryzys spowodowany pandemią te trudności jeszcze pogłębia. Do Banku Żywności zwraca się coraz więcej osób w potrzebie, które straciły źródło dochodu i nagle znalazły się w bardzo złej sytuacji życiowej. Zbiórka żywności, została przeprowadzona przed świętami Wielkiej Nocy, właśnie po to, żeby osoby potrzebujące ten wyjątkowy czas mogły przeżyć z godnością i usiąść przy pełnym stole.

To niesamowite, że choć pracujemy z dala od siebie, nieustannie łączy nas chęć niesienia pomocy innym i solidarnie łączymy się, by wspierać tych najbardziej potrzebujących . Dziękujemy wolontariuszom za ich zaangażowanie oraz Bankowi Żywności SOS w Warszawie, bo to dzięki nim wiele rodzin z Mazowsza, borykających się z ubóstwem, miało godne Święta. To szczególny czas, w którym nie powinno zabraknąć nadziei i wiary w dobro drugiego człowieka – komentuje Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum

To już kolejny raz, kiedy mogliśmy liczyć na wsparcie naszej codziennej działalności ze strony Fundacji Unum. Wynik akcji „Bohaterowie vs. Głód” okazał się dla nas dużym zaskoczeniem. To pierwsza tak duża zbiórka pracownicza przeprowadzona na rzecz Banku Żywności SOS w Warszawie. 1261 kg żywności trafiło do 350 osób z terenu Warszawy i okolic. Ubodzy seniorzy, osoby niepełnosprawne, w kryzysie bezdomności, samotne matki z dziećmi otrzymali pomoc żywnościową, jakiej potrzebowali w tym szczególnie trudnym czasieMagdalena Krajewska, Prezeska Fundacji Bank Żywności SOS w Warszawie.

Joanna Zaczek

Joanna Zaczek has blogged 490 posts