image-title

Jest wiele osób, które nie tylko angażują się w działania zorganizowane przez Fundację Unum, ale również sami inicjują akcje wolontarciackie lub wspierają lokalne organizacje pożytku publicznego. I takie postawy Fundacja Unum wspiera programem „Podwójne działanie”.


W ramach programu „Podwójne działanie”, wolontariusze otrzymują wsparcie swoich działań poprzez darowiznę na rzecz organizacji, w której się udzielają. Właśnie  Fundacja Unum zakończyła trzecią edycję programu, do którego zgłosiło się 8 wolontariuszy, a dofinansowanie uzyskali:

  • Anna Lenartowicz ze Szczecina – działa w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie, która przeznaczona jest dla dzieci wymagających szczególnej opieki i rehabilitacji ze względu na stan zdrowia. Anna wyposaża placówkę w niezbędne środki tekstylne i higieniczne oraz pomaga utrzymać plac zabaw w Dębnie w jak najlepszym stanie dla małych podopiecznych.
  • Helena Osowiec-Bujna z Bydgoszczy  – pomaga rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz osobom w podeszłym wieku i niepełnosprawnym w bydgoskim Stowarzyszeniu „Dzięki Wam”. Wspiera prace remontowe lokali mieszkaniowych podopiecznych, organizuje zbiórki i transport najpotrzebniejszych darów rzeczowych oraz pomaga przygotować świąteczne paczki.
  • Sebastian Bursakowski-Irzykowski  z Katowic od lat wspiera naszych krajan w Czerwonogradzie w Ukrainie, gdzie działa Szkoła Sobotnio-Niedzielna przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Jana Pawła II. Sebastian pomaga obecnie w najpilniejszych potrzebach osobom poszkodowanym w wojnie, zarówno przy organizacji pomocy humanitarnej, zbiórkach darów, organizacji ich transportów, a także wspiera kierowców z Ukrainy, jak i tych którzy przewożą osoby uciekające z terenów objętych wojną.
  • Sylwia Szostak z Warszawy – pomaga w Uczniowskim Klubie Judo Lemur. Sylwia z wielkim zaangażowaniem organizowała wyjazdy turniejowe klubu, egzaminy dla dzieci na wyższe stopnie KYO oraz pokazy sportowe.
  • Maria Nieczypor z Warszawy – w 2021 roku przepracowała wolontariacko aż 730 godziny dla Fundacji JOKOT, opiekującej się bezdomnymi kotamiMaria prowadzi dla Fundacji tzw. „dom tymczasowy”, w którym opiekuje się zwierzętami aż do czasu ich adopcji, czyli karmi je, leczy zgodnie z wytycznymi weterynarza oraz socjalizuje.
  • Magdalena Cieślik z Warszawy – pomaga w schronisku Fundacja Krzykosiaki „Psy w Potrzebie”, dokarmia i wyprowadza psy, często organizuje zbiórki karmy oraz rzeczy niezbędnych zwierzakom do przetrwania chłodnych dni.
  • Monika Kalenik-Krajewska z Warszawy – działa jako wolontariuszka w Fundacji Cane Corso Rescue Poland. Pomagam psom przebywającym w Fundacji w znalezieniu domów, leczeniu, organizowaniu zbiórek funduszy, karm czy leków.
  • Sylwia Barbarowicz z Olsztyna pomaga w Miejskim Klubie Sportowy Jeziorany organizować treningi i turnieje, sama dowozi oraz opiekuje się najmłodszymi zawodnikami oraz pomaga przy organizacji zajęć integracyjnych dla dzieci.

Kolejna edycja programu „Podwójne działanie” rusza pod koniec 2022 roku.

Joanna Zaczek

Joanna Zaczek has blogged 490 posts