Szanowni Państwo

Z przyjemnością chcielibyśmy przybliżyć Wam nowy projekt naszej fundacji o roboczej nazwie
„Pod Żaglami”.

Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Umysłowo w Tczewie. Przewodzi im bardzo charyzmatyczny, emerytowany lekarz i kapitan morski Pan Mariusz Pycz Pyczewski.
Pan Mariusz Zwrócił sie do nas o pomoc w organizacji rejsów szkoleniowych dla dzieci z tego ośrodka.Nasza fundacja zdecydowała się zakupić jacht szkoleniowy, poddać go renowacji, a na koniec przekazać w użytkowanie ośrodka.
Jacht o ciekawym ożaglowaniu, dobrej, ciekawej sylwetce, czysty, lśniący, będzie ćwiczył manewry pod żaglami m.in. w okolicy mola w Sopocie.
Kolejnym etapem będzie organizacja kilku rejsów dla dzieci z polskich domów dziecka, Ukrainy i Białorusi, które będą w czasie wakacji na Wybrzeżu.W chwili obecnej trwają bardzo intensywne prace remontowe i renowacyjne tak, aby jeszcze w tym miesiącu nasza jednostka była gotowa do rejestracji.
Na ostatnią środę czerwca planowa jest uroczystość chrztu jachtu w Gdańsku, na który zostały zaproszone władze naszej firmy, fundacji oraz wielu lokalnych działaczy.Prosimy o doping na finiszu, tak aby wszystko udało się nam zamknąć w czasie. Już wkrótce w nowym intranecie i na naszej stronie fundacji opublikujemy pełną relację video z tego projektu.

Admin has blogged 490 posts