image-title

Chyba nie ma słów, którymi moglibyśmy opisać, jak wiele radości daliśmy Dzieciom z Domów Dziecka w Kowalewie organizując dla nich prezenty świąteczne!

Nasi wychowankowie byli zaskoczeni i nie ukrywali wzruszenia oraz radości. Najmłodsi, kręcili głowami z niedowierzaniem. Reakcja dzieci na widok tylu prezentów była bezcenna: najpierw konsternacja, nieśmiałość i niepewność a później rozpakowywanie i oglądanie tego co dostali. Ilość paczek przerosła wyobrażenie i oczekiwania wszystkich. Reakcje wzruszenia mieszały się ze szczęściem i wdzięcznością dla „Mikołajów”, którzy ofiarowali im tyle wspaniałych rzeczy – mówi Marlena Watemborska, Dyrektor Domów Dziecka w Kowalewie.

Domy Dziecka w Kowalewie to cztery placówki wychowawcze, położone w oddali od miejskich aglomeracji w drodze na Mławę. Trafiają do tych ośrodków dzieci z rodzin patologicznych, dysfunkcyjnych, doświadczone nierzadko skrajnym ubóstwem. W takich miejscach i ze swoimi historiami dzieci te skazane są często na powielanie wyuczonych postaw bezradności i bierności. Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej z Domów Dziecka i panującej tam rodzinnej, ciepłej atmosferze podopieczni mogą uczyć się, rozwijać swoje pasje i talenty, poznawać otaczający ich świat i czerpać z szerokiego wachlarza możliwości, ale przede wszystkim doświadczają miłości, pomocy i troski, których do tej pory tak bardzo im brakowało.

 Fundacja Pramerica wspiera Dom Dziecka opłacając podopiecznym naukę jazdy konnej, transport na zajęcia dodatkowe i korepetycje, a także pomoc psychologiczną i logopedyczną. Dodatkowo wspieramy talenty poprzez opłacanie studiów wybitnym wychowankom, a dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy możemy wspólnie spełnić również dziecięce marzenia.

Razem dajemy tym dzieciom szansę na lepsze życie.

Admin

Admin has blogged 490 posts