Program Fundacji Unum „Podwójne działanie”, który wystartował na początku 2020 roku przybrał na sile! Wpłyneło aż 13 zgłoszeń od wolontariuszy zaangażowanych nie tylko w działania Fundacji Unum, ale również wspierających inne organizacje.

W ramach programu Fundacja Unum wesprze działania wolontariuszy, dofinansowując wskazane przez nie organizacje. Oto lista naszych najbardziej zaangażowanych działaczy i organizacji, które Fundacja dofinansuje:

• Piotr Danielewicz z Olsztyna – działa w Fundacji Olimpiady Specjalne Warmińsko-Mazurskie, która organizuje treningi i zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Piotr pomaga wozić zawodników na zgrupowania oraz organizuje potrzebny sprzęt do ćwiczeń.
  • Helena Osowiec-Bujna i Michał Gill z Bydgoszczy – pomagają rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz osobom w podeszłym wieku i niepełnosprawnym w bydgoskim Stowarzyszeniu „Dzięki Wam”. Wspierają oni prace remontowe i modernizacyjne lokali mieszkaniowych podopiecznych, organizują zbiórki i transport najpotrzebniejszych darów rzeczowych oraz pomagają przygotować świąteczne paczki.
  • Sebastian Bursakowski-Irzykowski i Zbigniew Kuźmicki z Katowic. Panowie pomagają naszym krajanom aż w Czerwonogradzie na ziemi Ukraińskiej, gdzie działa Szkoła Sobotnio-Niedzielna przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Jana Pawła II. Sebastian i Zbigniew pomagają przy remoncie sali, organizacji spotkań świątecznych oraz zbiórce materiałów dydaktycznych.
  • Sylwia Szostak z Warszawy – pomagała w Uczniowskim Klubie Judo Lemur. Sylwia organizowała wyjazdy turniejowe klubu, egzaminy dla dzieci na wyższe stopnie KYO oraz pokazów sportowe.
  • Maciej Podgórski z Olsztyna – udziela się jako ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Butrynach, gdzie z należytą starannością dba o porządek i dezynfekcje w remizie oraz pomaga przygotować pojazdy na akcje ratunkowe.
  • Ewelina Zysk-Staszkiewicz z Olsztyna – udziela się w Dobromiejskim Klubie Sportowym Dobre Miasto, gdzie pomagała zorganizować imprezę dla 500 osób, czyli VII Memoriału im. Piotra Karpiniaka.
  • Justyna Wojsz z Warszawy – pomaga w schronisku Fundacja Krzykosiaki „Psy w Potrzebie”.”, dokarmia i wyprowadza psy oraz często organizuje zbiórki karmy oraz rzeczy niezbędnych zwierzakom do przetrwania chłodnych dni.
  • Katarzyna Malgrem z Olsztyna – wspiera dzieci, które są pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku. Wspiera podopiecznych w odrabianiu lekcji, organizuje im gry i zabawy, zabiera na spacery oraz pomaga w pielęgnacji młodszych dzieci.
  • Sylwia Barbarowicz z Olsztyna − w Górowskim Klubie Sportowym „Cresovia” pomaga organizować treningi i turnieje piłkarskie, sama dowozi oraz opiekuje się najmłodszymi zawodnikami oraz pomaga przy pracach remontowo renowacyjnych na terenie klubu.
  • Agata Potocka z Warszawy – pomaga w Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Agata pozyskała i wyposażyła Preadopcyjny Ośrodek w Otwocku w niezbędne materiały ochronne i higieniczne.

Każda z tych instytucji, w której udzielają się wolontariusze otrzyma darowiznę finansową od Fundacji Unum.

W tym roku zyskaliśmy o 6 więcej zgłoszeń niż poprzednio, a za nami bardzo trudny czas. Pomimo tego nasi zaangażowani wolontariusze ani na moment nie przestali działać, by nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebowali. Z każdym zgłoszeniem do programu nasze serce rosło budząc wzruszenie i podziw. Dziękujemy serdecznie za Waszą pracę na rzecz potrzebujących i z dumą Was wspieramy”‒ mówi Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum.