W niedzielę, 20 grudnia 2020 roku, odbyła się długo wyczekiwana wirtualna gala świąteczna „Gwiazdka z Fantazją”. Gala została zorganizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja dla jej podopiecznych, dzieci zmagających się z ciężkimi i nieuleczalnymi chorobami, a także z wadami wrodzonymi i genetycznymi oraz z niepełnosprawnością. Fundacja Unum również pomogła spełnić marzenia podopiecznych wspierając organizację wydarzenia.

Tegoroczna „Gwiazdka z Fantazją” odbyła się w formie wirtualnej i transmitowana była na żywo z Groty Świętego Mikołaja. Wydarzenie przedstawiła gwiazda telewizji, Katarzyna Cichopek, a w przedstawieniu udział wzięli magicy, brzuchomówca, komik, mim oraz oczywiście św. Mikołaj. Nie zabrakło dziecięcego teatrzyku, szalonych warsztatów kulinarnych, a dużą niespodzianką były występy gwiazd na lodzie. Uczestniczący w wydarzeniu podopieczni Fantazji otrzymali za pośrednictwem kuriera także świąteczną paczkę-niespodziankę, wypełnioną prezentami i smakołykami.

Na transmisję zostało zaproszonych 500 chorych dzieci, którzy połączyli się w tym samym czasie aby wspólnie oglądać to magiczne wydarzenie i poczuć magię Świąt. Dołączyły do nich także chore dzieci z dziecięcych szpitali w całej Polsce.

Od 2004 roku Fundacja Dziecięca Fantazja wnosi radość w życie chorych dzieci spełniając ich marzenia. Do tej pory spełniła ponad 7000 marzeń dzieci zmagających się z chorobami nieuleczalnymi, zagrażającymi życiu lub niepełnosprawnością. Od wielu lat, każdy rok kończy się uwielbianym przez podopiecznych Fantazji wydarzeniem „Mikołajki z Fantazją”. Zapraszamy także na stronę Fundacji Dziecięca Fantazja.