11 grudnia 2020 roku Elfy Świętego Mikołaja z Fundacji Unum zawitały do dzieci z Domów Dziecka w Kowalewie z wielkimi worami pełnymi prezentów. Na wymarzone upominki czekało ponad 50 podopiecznych.

Kowalewo, to wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Drobin. W tutejszym Domu Dziecka mieszka około 50 dzieci. Fundacja Unum otacza to miejsce opieką od ponad dekady, a Marlena Watemborska, która jest dyrektorem domu robi wszystko, by dzieci które do niej trafiają otrzymały dużo ciepła, akceptacji i miłości, tak aby po opuszczeniu placówki kochały siebie i mogły szczęśliwie realizować swoje pasje. To ona wraz z personelem tworzy ten dom. Taki prawdziwy dom, w którym dzieci mogą być szczęśliwe, kochane, mogą poczuć się dziećmi. Takie Święta Bożego Narodzenia to dla nich część prawdziwego domu i najważniejsze wydarzenie w roku. Jak co roku Fundacja Unum przechwyciła dziesiątki listów do Mikołaja od wychowanków z ich marzeniami i wolontariusze zrobili wszystko, aby prezenty znalazły się pod choinką, bo przecież Święty Mikołaj nie choruje i nie ma wakacji. Ludzie dobrej woli z Fundacji Unum byli jak zwykle w doskonałej formie i zadbali o to, by każde dziecko znalazło wymarzony prezent pod choinką.

Jak co roku, z dobrego serca wolontariusze przygotowali ponad dziesiątki paczek z upominkami ‒ zabawkami, odzieżą, z przyborami szkolnymi i słodyczami dla dzieci. I choć w tym roku nie było wspólnego obdarowywania, bo dzieci również utrzymują dystans, to mimo to pod każdym z dziecięcych pokojów czekały paczki ze spełnionymi marzeniami.

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia. By wypełnione zapachem świerku dni przyniosły do Waszych serc spokój i nadzieję, a kolejny rok upłynie w zdrowiu i pomyślności – złożyła życzenia wszystkim dzieciom i pracownikom placówki Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.