5 marca Marek Kamiński, sam, bez żadnej pomocy zewnętrznej, przepłynął Wisłę kajakiem w warunkach zimowych. Pokonał łącznie 959 km od źródeł Wisły do jej ujścia w około 14 dni. Nocował na brzegu Wisły lub na wyspach, pił przefiltrowaną wodę z rzeki i spożywał potrawy z wiślanych ryb.
„W dorzeczu Wisły znajduje się ponad połowa powierzchni Polski. Chcę pokazać, jak wielki skarb mamy w samym sercu Europy i jak bardzo nie wykorzystujemy drzemiącego w nim potencjału.” – powiedział Marek Kamiński.Zimowa Ekspedycja Wisła miała na celu udowodnić, że w sercu Europy można przeżyć równie niezwykłą przygodę jak na rzekach Alaski czy Syberii oraz pokazać potencjał przyrodniczy, turystyczny i ekonomiczny królowej polskich rzek. Miała zachęcać do aktywnego trybu życia, szczególnie tego związanego z wodą i Wisłą.
Powstała relacja fotograficzna i filmowa. W razie niebezpieczeństwa Pan Marek mógł liczyć na pomoc, dzięki „spot finderowi”. Jest to urządzenie, które lokalizuje położenie osoby go posiadającej i wyposażone jest w funkcję wzywania pomocy. Przez cały okres trwania wyprawy Marek Kamiński podróżował samotnie, bez uciekania się do pomocy z zewnątrz. Na wyprawę wyruszył 5 marca 2010 roku. Fundacja Pramerica po raz drugi wspierała naszego najbardziej znanego podróżnika. W ubiegłym roku, podczas letniej ekspedycji, w tym roku już na wiosnę, przy współpracy Fundacji Pramerica zostanie zorganizowany cykl spotkań Marka Kamińskiego z podopiecznymi czterech wybranych domów dziecka. Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat Ekspedycji na stronie: www.ekspedycjawisla.com i do obejrzenia galerii.

Admin has blogged 490 posts