image-title

Fundacja Unum dofinansowała akcję „Wielkanocna Miłość” − spotkania z pięknymi prezentami przygotowanymi dla prawie setki chorych i niepełnosprawnych maluchów.

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, radości, nadziei. Chcieliśmy, by mali podopieczni mogli poczuć tę niezwykłą, świąteczną atmosferę, dlatego do dzieci otoczonych opieką przez Fundację Fantazja, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy trafiły prezenty „od zajączka”, wśród których znalazły zestawy klocków Lego, kosmetyki do higieny i pielęgnacji, kolorowe świąteczne maskotki, książkiz niezwykłymi opowieściami oraz artykuły plastyczne. Wśród prezentów nie zabrakło oczywiście wielkanocnego koszyczka wypełnionego po brzegi słodyczami.

Dodatkowo do rodzin, które potrzebowały większego wsparcia ze względu na trudną sytuację materialną, trafiły paczki pomocowe. Znalazły się w nich żywność, kosmetyki, a także w zależności od potrzeb buty, ubrania oraz artykuły chemii domowej. Te produkty pozwoliły nie tylko na przygotowanie świątecznych posiłków i godne przeżycie wielkanocnego czasu, ale przede wszystkim przyniosły otuchę i uśmiech. Wśród osób do których trafiły paczki, znalazło się także kilkanaście rodzin z Ukrainy, które przybyły do naszego kraju, uciekając przed wojną.

Joanna Zaczek

Joanna Zaczek has blogged 490 posts