Mieszkańcy Warszawy i Mazowsza powyżej 65 roku życia od września mogli uczestniczyć w cyklu bezpłatnych zajęć z ekspertami z dziedziny finansów i zdrowia. Warsztaty zostały uruchomione w ramach programu Senior 4.0 Fundacji im. Lesława Pagi, którego partnerem jest Fundacja Unum. Ważnym elementem programu fundacji im. Lesława Pagi jest również bezpłatny telefon zaufania dla seniorów i ich bliskich.

Obecne czasy są bardzo wymagające. Te dni sprawiają, że potrzebujemy z kimś porozmawiać o naszych rozterkach. Dobrze, gdy w ich obliczu nie traci się zupełnie nadziei, ale zaczyna szukać pomocy i duchowego wsparcia. Dlatego ramach programu Senior 4.0 powstał “Telefon Zaufania dla Seniora – Nie jesteś sam”, a bezpłatna infolinia jest przeznaczona dla Seniorów i ich rodzin. Pod numerem 800 171 800 dzwoniący mogą uzyskać poradę dotyczącą profilaktyki zdrowia i pomoc psychologiczną. Oprócz infolinii dostępny jest również czat online: https://paga.org.pl/programy/seniorzy-4-0/

To także odpowiedź na potrzeby osamotnionych lub mniej aktywnych seniorów, którym szczególnie doskwiera brak kontaktu z innymi ludźmi. Ma przeciwdziałać izolacji społecznej osób starszych, a jednocześnie pełnić funkcję informacyjną i doradczą.