W tym roku zachęceni przez Fundację Pramerica postanowiliśmy przyłączyć się do akcji Świętego Mikołaja dla Dzieci i Młodzieży z Domów Dziecka. Nasz wybór padł na Stowarzyszenie pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” z Katowic, które działa w dzielnicy Katowic-Załężu, najbardziej skażonej bezrobociem, alkoholizmem oraz przestępczością. Stowarzyszenie realizuje program psychoprofilaktyczny skierowany do dzieci, młodzieży oraz ich rodzin zagrożonych marginalizacją. W ramach działań prowadzone jest ognisko wychowawcze dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3-6 lat z rodzin patologicznych. Sprawiła nam ogromną radość możliwość zakupu prezentów mikołajkowych dla grupy 17 dzieciaków i zobaczenia na ich twarzyczkach choć przez moment uśmiechu. Wiemy ,że był to bardzo dobry pomysł i na pewno będziemy go kontynuowali w przyszłym roku- bo warto.

Katowice Centrum

Admin has blogged 490 posts