Fundacja Unum oraz Unum Życie wspólnie zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego pracownicy oraz współpracownicy, a także ich rodziny i przyjaciele udzielali się charytatywnie niosąc potrzebną pomoc. Prawie 270 wolontariuszy w weekendy września i października wsparło 9 placówek w całej Polsce.

Wolontariusze wykonywali prace remontowe i porządkowe, zakupili i dostarczyli potrzebne zaopatrzenie, produkty spożywcze i chemię gospodarstwa domowego, a także zorganizowali zajęcia aktywizacyjne i edukacyjne dla dzieci.

Misją naszej firmy jest troska o drugiego człowieka, szacunek do jego historii i dbałość o jego poczucie bezpieczeństwa. Wśród naszych pracowników i współpracowników jest tak wiele osób wrażliwych na potrzeby innych, co widać zarówno w codziennej pracy, jak i podczas takich akcji, jak Dzień Wolontariusza. Wolontariat to niezwykła wartość, jaką dajemy podopiecznym. Dzieląc się naszym czasem i uwagą okazujemy im prawdziwą troskę, życzliwość i wzmacniamy ich wiarę drugiego człowieka. Trudno o piękniejszy gest – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.

W ramach Dnia Wolontariusza pomoc wolontariuszy dotarła do najbardziej potrzebujących w: Domu Samotnej Matki Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia w Brwinowie, Domu Dziecka dla dzieci chorych Fundacji “Dom w Łodzi”, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach, Centrum Administracyjnym nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krakowie, Schronisku dla Zwierząt „Otwarte drzwi” w Olsztynie, Domu Dziecka w Kórniku, Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie, Domu Dziecka w Szczecinie oraz Domach Dziecka w Kowalewie. W ciągu 10 lat funkcjonowania Fundacja Unum, dzięki wsparciu ponad 800 wolontariuszy, pomogła prawie 900 podopiecznym, na rzecz których przekazano w sumie 2 170 000 złotych.

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska has blogged 190 posts