Nikola jest 13-letnią pogodną dziewczyną, która jak inne jej rówieśniczki, marzy, by spędzać czas jeżdżąc na rowerze, tańcząc lub po prostu spacerując po mieście w gronie najbliższych przyjaciółek. Niestety w obliczu szeregu ciężkich chorób, z jakimi się zmaga, jest zmuszona szukać innych pasji dla siebie. Fundacja Pramerica pomogła Nikoli rozwijać nowe zainteresowania, zakupując dla niej potrzebny sprzęt.

Nikola od 5 lat walczy z szeregiem poważnych chorób. Cierpi na padaczkę, cukrzycę, nawracające zapalenie żołądka i dwunastnicy, nadciśnienie i wiele innych. W wyniku tych chorób Nikola często traci przytomność, często nie przyjmuje pokarmów, ma zaburzenia widzenia, problemy z koncentracją i pamięcią, a jej życie jest pełne zagrożeń. Jednak nie poddaje się i pomimo ogromu trudności, jakie napotyka każdego dnia, chce się rozwijać i jak każda nastolatka – dzielić przeżyciami z innymi.

Jej pasją stała się poezja. Fragment „Oczy Twoje wyostrzone, Serce Twoje wyczulone, I niech patrzą w dobrą stronę…” pochodzi z wiersza Nikoli, który jest jej osobistym apelem o pomoc i wsparcie finansowe.

Rodzina Nikoli przeznacza wszelkie swoje środki na leczenie, rehabilitację i pomoc medyczną dla dziewczynki. I naturalnie brakuje pieniędzy na inne rzeczy. Dlatego Fundacja Pramerica postanowiła pomóc, klupując dla Nikoli sprzęt komputerowy.

Dzięki komputerowi Nikola będzie miała dostęp do Internetu, literatury, będzie mogła pisać na nim wiersze i dzielić się nimi z przyjaciółmi. Bo jak każda nastolatka – choć skazana na przebywanie w domu – chce budować relacje z innymi, chce dzielić się swoim życiem i w ten sposób wyrażać siebie.

Anna Dubij

Anna Dubij has blogged 70 posts