Dziesięcioro młodych pisarzy z domów dziecka, którzy zwyciężyli w konkursie Fundacji Unum „Opowiem Ci bajkę” pojechało na dwutygodniowy obóz literacki w polskich górach, gdzie rozwijali swoją pasję literacką i pielęgnowali miłość do pisania.

Wiktoria, Roksana, Oliwia, Natalia, Marta, Marcelina, Krzysztof, Anastazja, Wiktoria oraz Amelia to imiona młodych autorów, których nagrodziliśmy za ich opowiadania sponsorując wyjazd w Tatry. To właśnie tam pod okiem doświadczonych pedagogów zgłębiali warsztat literacki, ale nie tylko. W czasie dwóch tygodni był również czas na zajęcia śpiewu, tańca, malowania, fotografii i wiele innych ciekawych atrakcji. Wszystko po to, aby dzieci nie miały czasu jak najefektywniej spędziły wakacje. Dzięki zajęciom integracyjnym był również czas na zabawy na świeżym powietrzu i nawiązywanie nowych przyjaźni.

Otrzymaliśmy sporo interesujących bajek i było to nie lada zadanie, by wybrać spośród nich jedynie dziesięć prac. Jako jury, wspólnie z naszymi Wolontariuszami, staraliśmy się wybrać te najpiękniejsze, które nas wzruszyły i ujęły nasze serca. Chcieliśmy, by ich autorzy mieli szansę dalej rozwijać swój talent pisarski pod okiem doświadczonych nauczycieli i tworzyli kolejne wspaniałe historie – mówi Katarzyna Kalinka, członek zarządu Fundacji Unum.

Serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom, którzy jako jury konkursu podjęli oceny nadesłanych prac. Już niedługo wszystkie zwycięskie bajki będzie można przeczytać w książce wydanej we współpracy z Fundacją Unum. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z obozu literackiego, na który wyjechali nasi laureaci.

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska has blogged 190 posts