image-title

W imieniu Fundacji Pramerica pragnę przedstawić oraz zachęcić Państwa do wzięcia udziału w bardzo interesującym projekcie „Badwater – Najcięższy Maraton na Świecie”.

Dariusz Strychalski ma 34 lata. Jest bardzo skromny i spokojny. Biega, bo jak mówi, chce mieć jakieś zajęcie, żeby nie nudzić się w domu. Tym bardziej że los go nie oszczędzał. W wieku ośmiu lat w drodze ze szkoły do domu uległ ciężkiemu wypadkowi. Potrącił go samochód. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Ale pewnego dnia zdarzył się cud. Nagle chłopiec odzyskał przytomność. Wcześniej Darek przeszedł kilka skomplikowanych operacji.
Był też długo rehabilitowany. Jednak do pełnej sprawności już nie powrócił. Prawa strona jego ciała jest sparaliżowana. Ma też problemy ze wzrokiem. Nie pracuje, ma tylko rentę socjalną.
Ale chłopak nie poddaje się, znalazł lekarstwo, które pomaga przetrwać mu codzienne, życiowe trudności. To bieganie, które jest nie tylko jego wielką pasją, ale pozwala mu oderwać się od czarnych myśli. Nie zniechęca go to, że jest niepełnosprawny. Wręcz przeciwnie nie poddaje się. Zawsze biega ze zdrowymi osobami i nie ma taryfy ulgowej. Darek ciągle udowadnia że można pokonać kalectwo.

Do historii przeszedł jego I występ w ultra maratonie. Darek nie miał środków aby dostać się do Aten dlatego postanowił tam dobiec… Pokonał dystans 2340 km aby wziąć udział w kolejnym biegu Spartahlonie – najdłuższym biegu maratońskim.

Dziś spełnia się kolejne jego marzenie, Darek został zakwalifikowany do udziału w ultra maratonie Badwater „The Word Toughest Foot Race”. Whitney CA USA 16-18 lipiec 2012r.

Morderczy bieg w Dolinie Śmierci w temperaturze sięgającej 55°C. Dystans 217 km należy pokonać w przeciągu 48h!

Oczywiście i tym razem będziemy z Darkiem podczas przygotowań jak i na miejscu.
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tym projekcie i wsparcie Darka.
Na podstawie jego przygotowań oraz udziału w biegu powstanie film dokumentalny.

Liczę że uda się nam zachęcić Państwa do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Admin

Admin has blogged 490 posts