Grudzień dla wolontariuszy Fundacji Unum był bardzo intensywny i bardzo owocny. Jednak w tej przedświątecznej gonitwie na pierwszym planie byli jak zawsze podopieczni Fundacji i Ci najbardziej potrzebujący, szczególnie że Święta właśnie dla nich były czasem wielu trosk.

Wielkie granie z WOŚP

Grudzień to czas wypełniony oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia, a żeby czas ten płynął radośnie niemal 200 wolontariuszy przystąpiło do wspólnej zabawy. Za pomocą świątecznej aplikacji na telefon można było wzajemnie wymienić się mocą dobra, czyli świątecznymi przepisami, zabawnymi zdjęciami czy bożonarodzeniowymi życzeniami. Za każdą aktywność wolontariusze zdobywali punkty, które przełożyły się na realne finansowe wsparcie (5000 zł) dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Prezenty dla dzieci z Kowalewa

Tradycyjną i wieloletnią akcją Fundacji Unum w grudniu jest spełnianie marzeń dzieci z Domów Dziecka w Kowalewie. Podopieczni − tak jak ich rówieśnicy, których znają ze szkoły − mają swoje marzenia i pragnienia. Skórzana piłka do gry w football, słuchawki do słuchania ulubionej muzyki czy modna bluza? To nie problem, gdy pomagają Elfy z Fundacji Unum. Znów w minionym roku 50 prezentów trafiło na sanie Św. Mikołaja, które pojechały do dzieci z Kowalewa.

Mikołaj na galowo

W minionym roku również zapewniła wsparcie w świątecznej uroczystej gali Fundacji Dziecięca Fantazja dla dzieci przewlekle chorych. Tam również trafiły pięknie zapakowane prezenty i wsparcie finansowe ze strony Fundacji Unum. A dzieciaki – przy podarkach i kolędzie choć na chwilę mogły zapomnieć o cierpieniu i zanurzyć w świecie fantazji.

Święta godne, a nie głodne

W święta nikt nie powinien być głodny – dzięki pomocy Fundacji Unum podczas Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie aż 170 osób otrzymało ciepły posiłek. W te Święta kolejny rok z rzędu dzięki Bankowi Żywności potrzebujący byli spokojni o to, że na stole wigilijnym znalazło się ciepłe danie i spędzili ten czas godnie.

Razem dla zwierząt

Tuż przed grudniem i ostrą zimą pomoc trafiła również do czworonogów i 600 kg karmy i koców zostało zebranych dzięki pomocy 315 wolontariuszy. Potrzebne rzeczy trafiły do Fundacji „Krzykosiaki Psy w Potrzebie” w Krzykosach i Fundacji „Psi-Raj” w Pasłęku. Ciekawe co na to w tym roku czworonożni przyjaciele powiedzieli w czasie Wigilii?

Mikołaje w terenie

Wśród lokalnych wolontariuszy Fundacji Unum również było gorąco:

• Zbyszek Kuźmicki z Katowic już drugi rok z rzędu pomaga szkole specjalnej. Zbyszek kupuje i przekazuje komplety specjalnych podręczników dla młodzieży.
  • Wolontariusze z Krakowa ofiarowali środki higieniczne i pielęgnacyjne dla najmłodszych podopiecznych lokalnej placówki opiekuńczo-wychowawczej.
  • Koledzy i koleżanki z Olsztyna wsparli potrzebującą rodzinę w akcji „Szlachetna paczka” i zakupili laptopa dla dzieci do nauki zdalnej, żywność, ubrania, buty oraz zabawki.
  • W Szczecinie „elfy” Fundacji zadbały, aby piękna choinka i góra prezentów trafiła do dzieciaków w lokalnym pogotowiu rodzinnym.
  • Wolontariusze z Poznania ruszyli na zakupy i ciepła bielizna trafiła do podopiecznych Domu Dziecka w Bninie.
  • Warszawa: nasi koledzy i koleżanki Centrum „pod batutą” Agaty Potockiej pomogli ubogiej rodzinie. Zorganizowali zbiórkę ubrań, kosmetyków i zakupili niezbędny węgiel opałowy.

Fundacja Unum z głębi serca dziękuje wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w działania, które niosą pomoc tam, gdzie często brak już nadziei. To realnie niesione dobro procentuje dając obdarowanym wiarę w ludzi, spokój, ulgę i niosąc chwile wytchnienia od trudów codzienności. Czyż nie tego życzą sobie wszyscy?