W tym tygodniu wspólnie z Bankiem Żywności SOS w Warszawie, wieloletnim partnerem fundacyjnym, został uruchomiony Punkt „Pod Parasolem”, w którym dystrybuowana jest żywność dla potrzebujących.

Punkt „Pod Parasolem” to miejsce stworzone przez Bank Żywności  SOS w Warszawie na warszawskiej Woli. Wspólne wsparcie wielu darczyńców umożliwiło stworzenie przestrzeni, gdzie osoby potrzebujące otrzymają pomoc żywnościową… ale nie tylko. To również miejsce rozmów przy ciepłej herbacie lub porządnej kawie z ludźmi o otwartych sercach.

„Gratulacje dla całej załogi Banku Żywności  SOS w Warszawie odpowiedzialnej za stworzenie tego wyjątkowego miejsca. Nieustająco trzymam kciuki za dalszy rozwój punktu. Dzięki niemu potrzebujący mogą otrzymać żywność w godny sposób. Punkt pomaga osobom ubogim oraz uchodźczym. Ogromnie się cieszę, że Fundacja Unum partycypowała w tym przedsięwzięciu” – dzieli się z nami Justyna Wojsz, Członek Zarządu Fundacji Unum.

Punktu nie udałoby się stworzyć i przygotować gdyby nie pomoc partnerów, między innymi Fundacji Unum, a także : Fundacja BOŚ, Fundacja Deloitte, Amica, CHEP, E. Wedel, FREE NOW, Groupon, ROHLIG SUUS Logistics, Stalgast, Tefal, UTA Polska – an Edenred company.

Ten punkt wymaga jeszcze wiele pracy i zaangażowania wolontariuszy, którzy będą mogli dzielić się z odwiedzającymi nie tylko żywnością, ale i otwartym sercem i dobrym słowem. Jeśli chcesz być jednym z takich wolontariuszy – skontaktuj się z Fundacją Unum.