W słoneczne, niedzielne przedpołudnie amatorzy biegania i ich kibice zebrali się w Parku Konstańcińskim, by wziąć udział w III Biegu im. Piotra Nurowskiego. Jednym z partnerów biegu była Fundacja Pramerica, która zorganizowała na terenie miasteczka biegowego pokazy z udzielania pierwszej pomocy.

Fundacja Pramerica promowała podczas tego wydarzenia bezpieczeństwo w rodzinie szkoląc uczestników i ich bliskich z zasad udzielania pierwszej pomocy w najczęstszych domowych wypadkach, jak: zadławienia, zachłyśnięcia, oparzenia, czy urazy kończyn.

Wraz z współpracującymi z nami ratownikami mogliśmy podzielić się wartościową wiedzą, z którą mamy nadzieję, uczestnicy wydarzenia będą się czuli bezpieczniej i pewniej. Spotkanie z ratownikami było też dobra okazją do tego, by porozmawiać, czym zajmuje się Fundacja Pramerica – dodaje Piotr Skrzecz, koordynujący udział Fundacji w Biegu Konstancińskim.

Marcin Błaszczak

Marcin Błaszczak has blogged 70 posts