Aż 56 fryzjerów w niedzielę, 12 czerwca na wrocławskim Rynku, czekało na chętnych, którzy zechcieli wesprzeć IV edycję akcji społecznej „DAJĘ GŁOWĘ” i ściąć lub podciąć swoje włosy, by wesprzeć osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Akcję wsparła finansowo Fundacja Pramerica.

Tego dnia u najlepszych fryzjerów z całej Polski, uczestnicy akcji mogli za symboliczne kwoty przyciąć, skrócić lub zgolić włosy. Za każdą przystrzyżoną głowę do skarbonki wpadały pieniądze dla fundacji DAJĘ GŁOWĘ. Celem akcji była zbiórka funduszy na wsparcie leczenia chorujących na raka młodych Wrocławian – Gosi i Piotra, a także mentalne wsparcie wszystkich chorych na nowotwory i profilaktyka raka prostaty.

Profilaktyka zdrowotna jest jednym z filarów działalności Fundacji Pramerica, dlatego nie mogło nas zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu. Sami chętnie „daliśmy głowy” pod nożyczki, by choćby w ten symboliczny sposób wesprzeć osoby, które walczą z nowotworami – mówi Małgorzata Morańska.

Fundacja Pramerica współfinansowała organizację akcji „Daję Głowę”, a wolontariusze z wrocławskiego oddziału Pramerica ścięli włosy i zasilali skarbonki.

Akcję w tym roku wsparli znani i lubiani goście z Warszawy, byli też mistrzowie olimpijscy, tacy jak: Rafał Kubacki czy Wojciech Bartnik oraz wrocławscy sportowcy, którzy kwestowali ze skarbonkami przez ponad 8 godzin.

Podczas akcji udało się zebrać w sumie 33.919,83 złotych!

Marcin Błaszczak

Marcin Błaszczak has blogged 70 posts