Kilkaset osób ustawiło się w niedzielę, 10 czerwca, na pl. Solnym we Wrocławiu w długich kolejkach. Ponad 30 fryzjerów z całej Polski ścinało włosy w ramach akcji społecznej „Daję Głowę”. Fundacja Pramerica po raz kolejny wsparła akcję i tym samym pomogła chorym na raka walczyć o zdrowie.

Tego dnia najlepsi fryzjerzy z całej Polski mieli sporo pracy, bo pod nożyczki ustawiały się długie kolejki. Choć strzyżenie było darmowe, uczestnicy akcji chętnie zasilali pieniędzmi kwestę na rzecz wrocławianek chorujących na raka – Agnieszki i Joanny. Jeśli zaś włosy były odpowiednio długie i niefarbowane, trafiły w ręce perukarzy, którzy przygotują z nich peruki dla chorych po zabiegach chemioterapii. Celem akcji było również mentalne wsparcie wszystkich chorych na nowotwory oraz profilaktyka raka prostaty.

Co roku w promowanie akcji włączają się znane postacie. W tym roku byli to m. in. Tomasz Zimoch, Tomasz Sekielski, Joanna Górska i zastęp świetnych wrocławskich muzyków.

Fundacja Pramerica wspierała organizację akcji „Daję Głowę”, a wolontariusze z wrocławskiego oddziału Pramerica ścięli włosy i zasilali skarbonki.

Podczas tegorocznej edycji „Daję Głowę” udało się zebrać w sumie 32 255,11 złotych!

Anna Dubij

Anna Dubij has blogged 70 posts