W środę, 26 kwietnia 2017 roku odbył się „Dzień przedsiębiorczości” organizowany corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzili Fundację Pramerica, centralę firmy Pramerica Życie i jej oddziały oraz mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki pracy w towarzystwie ubezpieczeń, a także kulisy udzielania klientom profesjonalnego wsparcia finansowego.

„Dzień przedsiębiorczości” w Pramerica rozpoczął się prezentacją na temat firmy, jej historii i wartości, jakimi się kieruje. Uczniowie otrzymali również ogólne informacje na temat rynku ubezpieczeń. Po tym wprowadzeniu młodzież sama mogła doświadczyć pracy na stanowiskach w Dziale IT, Dziale HR, Dziale Szkoleń oraz w oddziałach firmy: w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie, a także spotkać się z Członkami Zarządu.

– Cieszymy się, że odwiedzająca nas młodzież miała okazję poznać w praktyce, jak dbamy o bezpieczeństwo finansowe naszych klientów. To była również doskonała okazja do tego, by pokazać uczniom, jakich umiejętności wymaga praca w branży finansowej. Mamy nadzieję, że udział w „Dniu przedsiębiorczości” w Pramerica Życie wzbogaci odwiedzających nas uczniów i wpłynie pozytywnie na wybór ich przyszłości zawodowej – powiedział Robert Gowin, Członek Zarządu Pramerica Życie.

Pramerica Życie i Fundacja Pramerica są partnerem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, i corocznie wspierają jej działalność statutową, współrealizując takie inicjatywy jak Pramerica Moc Działania, czy program Otwarta firma realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje corocznie „Dzień przedsiębiorczości” w celu przybliżenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych różnych zawodów i branż oraz by wesprzeć ich w racjonalnym wyborze przyszłego zawodu. Od początku trwania programu uczestniczyło w nim ponad 554 tysiące uczniów i taka sama liczba towarzyszących im wolontariuszy. „Dzień przedsiębiorczości” jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Marcin Błaszczak

Marcin Błaszczak has blogged 70 posts