Ponad 800 książek, 3 olbrzymie kartony gier, kilkadziesiąt opakowań puzzli i…. niezliczone uśmiechy podopiecznych z domów dziecka – oto podsumowanie akcji Fundacji Pramerica „Podziel się książką”.

Do Domu dla Dzieci w Mrągowie, gdzie przebywają dzieci w wieku od 7 do 21 lat wysłaliśmy aż 7 kartonów pełnych książek. Z kolei Dom dla Małych Dzieci w Chełmie, gdzie głównie przebywają maluszki, otrzymał od nas 11 kartonów wypełnionych po brzegi książkami, puzzlami i grami dla najmłodszych.
Niektórzy nasi wolontariusze zebrali książki i gry dla innych Domów Dziecka, które odwiedzili w ramach innej naszej inicjatywy – Dnia Wolontariusza. Dzięki temu naszą akcją objęliśmy jeszcze więcej placówek, a w sumie zebraliśmy ponad 800 książek i gier planszowych.

Dzieciństwo podopiecznych domów dziecka  jest dalekie od beztroskiej zabawy i bajkowych wspomnień. Ale dzięki otwartości i chęci dzielenia się naszych wolontariuszy, dajemy tym dzieciom nie tylko szansę na rozwinięcie w nich zamiłowania do literatury, ale także pokazujemy, że świat jest pełen dobra i ludzi, którzy chętnie im pomogą. Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność i szlachetność na rzecz dzieci, które los szczególnie doświadczył – dodaje Małgorzata Morańska, Prezes Zarządu Fundacji Pramerica.

Anna Dubij

Anna Dubij has blogged 70 posts